Mobil Uygulama

Mobil Hakkında

1973 yılında ilk cep telefonunun mucidi olan Martin Cooper GSM teknolofisinin önünü açmıştır. 1992 de ise ilk sms gönderilmiştir. Gelişen dünyada herşey hızla değişmiş gösterir cep telefonları sadece telefon olmaktan çıkmış ve çok gelişmiş uygulamalar ile çeşitli hizmet alanlarına avuc içinden hizmet eder olmuştur.

Teknolojideki gelişmeler sonucu her geçen gün yeni cep telefonu modelleri çıkmaktadır, günümüzde; iPhone Uygulama Geliştirme, Android Ugulama Geliştirme, Windows Uygulama Geliştirme hizmetleri sunan EyfelSoft konusunda uzman ve deneyimli ekibi ile her türlü yazılım projesini başarı ile sonuçlandırmıştır.

iPhone Nedir?

Apple tarafından tasarlanan ve üretilen multimedya ve internet özelliklerini destekleyen akıllı telefondur. İlk modeli 28 Haziran 2007'de tanıtılmıştır.

Steve Jobs'un, yeni bir devir başlatan duyurusundan sonra ilk iPhone'un ne zaman satışa çıkacağı merak ediliyordu. Ve o gün gelmişti. Bundan tam 8 yıl önce, ilk iPhone modeli satışa sunulmuştu. 29 Haziran 2007 tarihinde satışa sunulan iPhone modelinin üzerinden ise çok sular aktı, geçti.

İlk model dokunmatik ekranlı iPhone (veya iPhone 2G), cep telefonu sektörü için devrim niteliğindeydi. iPhone 3G ve 3GS'in temelini iPhone oluşturur. iPhone 2G'nin kasası alüminyum-plastiktir. iPhone 3G'de ise arka kısım bir bütün halinde piyano siyahına boyanmıştır. 3GS'te gelen video çekme özelliği ve daha yüksek RAM kapasitesi bu telefonu öncüllerinden ayrı kılmıştır.

iPhone Hizmet Türlerimiz
 • iPhone Uygulama Yazılımı
 • iPhone Uygulama Geliştirme
 • iPhone Application
 • iPhone Özel Yazılım
 • iPhone Market

Android Nedir?

Android; Google ve Open Handset Alliance tarafından, mobil cihazlar için geliştirilmekte olan, Linux tabanlı özgür ve ücretsiz bir işletim sistemidir. Sistem açık kaynak kodlu olsa da, kodlarının ufak ama çok önemli bir kısmı Google tarafından kapalı tutulmaktadır. Google tarafından ücretsiz olmasının sebebi, sistemin daha hızlı ve çabuk gelişmesi, birçok popüler marka tarafından kullanılması ve bu sayede reklamlarını daha fazla kişiye ulaşmasını sağlamaktır. Google, Android sistemi üzerinde çalışan Google Play marketteki oyun ve uygulamalar üzerinde aldığı reklamları yayınlayarak para kazanmaktadır. Android'in desteklenen uygulama uzantısı ".apk"dır.

Android, aygıtların fonksiyonelliğini genişleten uygulamalar yazan geniş bir geliştirici grubuna sahiptir. Android için halihazırda 1 milyondan fazla uygulama bulunmaktadır. Google Play Store ise, Android işletim sistemi uygulamalarının çeşitli sitelerden indirilebilmesinin yanı sıra, Google tarafından işletilen kurumsal uygulama mağazasıdır. Geliştiriciler, ilk olarak aygıtı, Google'ın Java kütüphanesi aracılığıyla kontrol ederek Java dilinde yazmışlardır.

Open Handset Alliance, 5 Kasım 2007'de Android'i kurduğunu duyurmuştur ve ardından 34 adet donanım, yazılım ve telekom şirketi, mobil cihazlar için telif hakkı olmayan bir işletim sisteminin teknolojinin gelişimi için yararlı olduğu konusunda hemfikir olmuşlardır. Android, Linux çekirdeği üzerine inşa edilmiş bir mobil işletim sistemidir. Bu sistem ara katman yazılımı, kütüphaneler ve API C diliyle yazılmıştır. Uygulama yazılımları ise, Apache harmony üzerine kurulu Java-uyumlu kütüphaneleri içine alan uygulama iskeleti üzerinden çalışmaktadır. Android, derlenmiş Java kodunu çalıştırmak için dinamik çevirmeli (ART) Android RunTime kullanır ve cihazların fonksiyonelliğini artıran uygulamaların geliştirilmesi için çalışan geniş bir programcı-geliştirici çevresine sahiptir. Google aynı zamanda işletim sistemindeki hataları bulan kullanıcıları para ödülü ile ödüllendirmektedir.

Android Hizmet Türlerimiz
 • Android Uygulama Yazılımı
 • Android Uygulama Geliştirme
 • Android Application
 • Android Özel Yazılım
 • Android Market

Window loading

Mobil Uygulamanın Önemi

Ülkemizde halen mobil uygulamaların önemi şirketler tarafından yeterince anlaşılmamış olup, firma sahipleri mobil uygulamaları mobil web siteleri ile karıştırmaktadır. Ayrıca bizim de sıklıkla karşılaştığımız bir sorunu belirtmek gerekirse, web sitesi yaptıran firma sahipleri mobil uygulamaların şirketlere olası getirilerini öngörememekte, “bizim zaten web sitemiz var, neden mobil uygulamaya ihtiyacım olsun” tarzı yaklaşımlar sergilemektedir.

Fakat 2013 yılı mobil uygulama kullanım oranları baz alındığında, sadece Apple'ın iphone, ipad vb. cihazlar için yayınlanan uygulamaların olduğu uygulama marketi AppStore’un 500 milyondan fazla kullanıcısı vardır ve 40 milyardan fazla mobil uygulama indirilmiştir.

Mobil cihaz kullanıcıları her 6,5 dakikada bir akıllı telefonunu kontrol ediyor ve günde 2 saatini mobil cihazlarda geçiriyor. Mobil cihazlar artık herkesin her zaman en yakınında olan iletişim aracı. Eğer siz de firmanıza ait her türlü telefon, adres, ürün veya hizmet bilgisinin müşterilerinizin parmak ucunda olmasını istiyorsanız mobil uygulamalar bu konuda size yardımcı olabilir.

 

Hemen Teklif İste . Biz Sizi Arayalım .

 

developer&design
 • Destek Aktif
 • Canlı Sohbet